10% RABATU ZA ZAPIS DO NEWSLETTERA!

X
Jak atrakcyjnie zapakować paczkę?

Prowadzenie sprzedaży przez Internet to proces o wiele bardziej skomplikowany niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Sytuacja sprzedającego jest tutaj o wiele prostsza, gdyż nie musi on zajmować się sprzedażą bezpośrednią w salonie i szkolić sprzedawców w różnych technikach zwiększających szansę na lepszy zarobek. Klient samodzielnie wybiera sobie produkt ze strony internetowej, płaci za niego i oczekuje tylko na jego dostarczenie. Właściciele sklepów online w zdecydowanej większości mają świadomość, że wygląd ich witryny oraz jej przejrzystość są gwarantem sukcesu. Tym, o czym jednak zapominają jest fakt, iż cały proces sprzedaży nie kończy się w momencie, gdy klient uiści opłatę - renoma naszej firmy budowana jest również w oparciu o sposób zapakowania danego produktu.

 

Pomysły na lepsze zapakowanie paczki

Na pewno postarajmy się zrezygnować z używania zbyt dużej ilości taśmy, która nie wygląda profesjonalnie i powoduje irytacje w momencie odpakowywania zamówienia. O wiele lepiej sprawdzi się np. karton fasonowy, który jest solidny i łatwy w obsłudze. W momencie, gdy zamówimy wiele takich kartonów na raz – na pewno uda nam się otrzymać korzystny rabat.

Warto zadbać o spersonalizowanie opakowania – idealnie sprawdzi się tutaj firmowa naklejka, rysunek czy folia. W ten sposób nadamy przesyłce charakteru, a klient będzie zawsze wiedział od kogo akurat otrzymał zamówienie.

 

Dlaczego sposób pakowania paczki jest istotny?

Po zrealizowaniu zakupu zaczyna się okres oczekiwania, w którym klient z niecierpliwością wypatruje przyjazdu kuriera. Wyobraźmy sobie moment, w którym jego radość odrobinę przygasa, gdy otrzymuje on do rąk pogniecioną i otaśmowaną paczkę, z której coś wystaje i która wręcz rozpada się w rękach. Pomijając fakt, iż w ten sposób bardzo łatwo o uszkodzenie tego, co znajduje się wewnątrz paczki – jest to także zwyczajnie nieestetyczne. Klient ma prawo oczekiwać, że od początku do końca sprzedawca będzie chciał zapewnić mu najwyższej jakości obsługę - niestarannie zapakowana przesyłka niestety psuje to wrażenie.

Jeżeli nie zadbamy o bezpieczeństwo przesyłki to musimy również liczyć się z tym, że klient zażąda zwrotu pieniędzy - tym bardziej, jeżeli uszkodzenie będzie wynikało z naszej winy i braku odpowiednich materiałów ochronnych wewnątrz paczki.

To, w jaki sposób pakujemy wysyłane towary może stać się także naszą wizytówką i wyróżnić nas na tle innych sprzedawców. Nie musimy od razu inwestować swoich pieniędzy w bardzo drogie opakowania i podarunki - wystarczą już niewielkie gesty, które udowodnią zaangażowanie.