10% RABATU ZA ZAPIS DO NEWSLETTERA!

X
Jak wybrać dobrą hurtownię odzieży damskiej?

Afera metkowa pokazała, że wiarygodność w modzie bardzo się liczy. Dlatego ucząc się na błędach innych i chcąc stworzyć własny butik trzeba zadbać o najwyższą jakość. Ważną, a nawet najważniejszą kwestią jest: jak wybrać dobrą hurtownię odzieży damskiej? Jeśli zaprzątasz sobie tym głowę, to postaramy się podpowiedzieć, co jest istotne, gdy decydujesz, kto będzie Twoim partnerem w relacjach B2B. 

 

Dobór materiałów może mieć znaczenie

Dobra hurtownia odzieży damskiej, to z pewnością taka, gdzie bardzo liczy się pochodzenie materiałów. Zatem, jeśli planujesz działalność w stylu eko, to nie możesz swoim klientkom zafundować bluzek czy spodni z wiskozy czy też poliestru z dodatkiem elastanu. Musisz stawiać na materiały w 100% naturalne. Sprawdzą się więc zwiewne jedwabie, przewiewny len czy wysokogatunkowa, organiczna bawełna odpowiednia dla alergików. Zatem jeśli swoją działalność kierujesz do wegan, wegetarian, a także tych kobiet, które chcą zadbać o swoją wrażliwą skórę, to z pewnością na te kwestie należy zwrócić szczególną uwagę. Hurtownia powinna przesłać Ci stosowną certyfikację dotyczącą interesujących Cię ubrań, nie tylko składu materiałów, ale również sposobu ich farbowania. Na pewno w swoim butiku powinnaś w takiej sytuacji unikać produktów, które wykonane są z polibawełny, która najczęściej poddawana jest działaniu formaldehydów, czyli związków, które są silnie uczulające i mogą powodować wysypki skórne. Dzięki temu klienci będą cenić Twoje zaangażowanie i wiarygodność.

 

Pochodzenie ubrań jest istotne, czyli sprawdź gdzie znajduje się zakład krawiecki

Coraz więcej osób czyta metki na ubraniach. Zatem, jeśli reklamuje się produkty dostępne w sklepie jako „made in Poland”, to na metce nie może widnieć „made in Bangladesh”. Trzeba bowiem wiedzieć, że w Azji do pracy niewolniczej po dziś dzień wykorzystywanych jest mnóstwo dzieci. We wspomnianym Bangladeszu pracują nie raz jedynie za ciepły posiłek i bardzo niską płacę nieco powyżej 50 dolarów na miesiąc. Zatem trzeba się zastanowić, zanim sięgnie się po produkty w bardzo okazyjnej cenie. Aby ograniczyć koszty i jednocześnie zaproponować swoim klientkom wysokiej jakości ubrania, warto zdecydować się na hurtownię, która współpracuje jedynie z polskimi szwalniami i mniejszymi zakładami krawieckimi. Ubrania, które nie są produkowane taśmowo są dokładnie wykończone, bez prujących się fragmentów i wystających nici, a także zawsze poddawane kontroli jakości. Ponadto zamawiając ubrania z takiej hurtowni nie musisz czekać na nie bardzo długo, gdyż nawet w przypadku braków magazynowych są w stanie niezwykle szybko uzupełnić swój asortyment.

 

Trzeba pamiętać, że klienci są coraz bardziej świadomi i zwracają uwagę na szczegóły. Kierują się empatią i wybierają ubrania z naturalnych materiałów, przy produkcji których nie ucierpiało żadne zwierzę. Ważne jest dla nich również, by nie powstawały dzięki niewolniczej pracy ludzi, a zwłaszcza dzieci. W konkurencyjnej branży modowej bardzo trudno wymyślić coś rewolucyjnego, dlatego odmienne podejście do ważnych kwestii może Cię wyróżniać. Jest wiele hurtowni, które są w stanie dostarczyć Ci najwyższej jakości produkty pochodzące z polskiego, sprawdzonego źródła. Chiara Poland jako jednocześnie producent oraz sprzedawca hurtowy jest takim źródłem. Jesteśmy w 100% marką made in Poland.