TYDZIEŃ Z DARMOWĄ DOSTAWĄ 25-31.10.2021 (B2C)
X
Odzież z certyfikatem Oeko-Tex i GOTS

Branża tekstylna od lat przeżywa prawdziwe oblężenie, co widać po powstających firmach odzieżowych. Zakup poszczególnych elementów garderoby powinien być przemyślany, bowiem od lat mówi się o wpływie produkcji ubrań na środowisko. Przeważająca większość ubrań powstaje z bawełny, która jest produkowana w przemysłowy sposób na specjalnie przystosowanych do tego plantacjach. Pochłaniają one ponad 25% wszystkich pestycydów, które są używane do hodowli roślin. Co innego w przypadku odzieży z certyfikatem Oeko-Tex lub GOTS. Czym się wyróżnia?

Odpowiednia tkanina kluczem do sukcesu

Nasze tkaniny i dzianiny, z których powstają kolekcje ubrań w prowadzonym przez nas sklepie, mają ekologiczny rodowód. Poświadczeniem tego są odpowiednie certyfikaty. Odzież z oznaczeniem GOTS i Oeko-Tex to wizytówka naszej firmy. Dwie zagadkowe nazwy, dla niektórych klientów mogą niewiele znaczyć, jednak dla świadomych konsumentów będą wręcz kluczowe.

Jeśli chodzi o konkretne elementy garderoby, certyfikatem Oeko-Tex oznaczone są wszystkie nasze T-shirty, bluzy czy odzież sportowa. Oznaczenie GOTS posiadają z kolei oferowane przez nas spódniczki i kurtki jeansowe, a także szorty i spodnie patchwork, które w składzie mają bawełnę organiczną i z recyklingu z domieszką elastanu.

Decydując się na zakup odzieży certyfikowanej Oeko-Tex lub GOTS mamy zatem pewność, że międzynarodowe organizacje, które są odpowiedzialne za ich wydawanie, wnikliwie analizują i sprawdzają sposób uprawy surowców, z których powstają poszczególne elementy garderoby. Chodzi głównie o bawełnę czy bambusa. Certyfikaty Oeko-Tex oraz GOTS wydawane są tylko tym podmiotom, które spełniają rygorystyczne wymogi dotyczące produkcji odzieży. Dzięki temu Klient może mieć pewność, że na każdym etapie produkcji tkaniny były uprawiane ekologiczne, od wysiewu aż do powstania gotowego materiału.

Uprawa bawełny organicznej, którą znaleźć można w składzie większości oferowanego przez nas asortymentu, zużywa o wiele mniej wody, nie degraduje, a także nie zanieczyszcza środowiska. Dzięki temu tkaniny te są o wiele delikatniejsze, antyalergiczne, a także bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

Certyfikat Oeko-Tex i jego znaczenie

Ogólnoświatowe stowarzyszenie niezależnych instytutów badawczych Oeko-Tex specjalizuje się w weryfikowaniu bezpieczeństwa produktów, a także zrównoważoną produkcją w szeroko pojętym przemyśle tekstylnym. By odzież mogła być sygnowana certyfikatem Oeko-Tex, użyte tekstylia powinny spełniać szereg kryteriów, na które składa się ponad 100 zróżnicowanych parametrów. Te i inne wymogi spełniają oferowane przez nas damskie T-shirty, bluzy czy odzież sportowa.

Ciało człowieka niemalże nieustannie ma kontakt z różnego rodzaju tekstyliami, które mają wpływ na nasze zdrowie. Chemia obecna w barwnikach czy utrwalaczach może mieć negatywny wpływ nie tylko na zdrowie skóry, ale też na pracę wewnętrznych organów w organizmie. Certyfikat Oeko-Tex oznacza zatem, że odzież pozbawiona jest jakichkolwiek substancji szkodliwych, takich jak barwniki alergizujące, metale ciężkie, pestycydy czy chlorofenole. Najczęściej oznaczenie Oeko-Tex pojawia się na odzieży dla dorosłych, ale też dla tej przeznaczonej dla najmłodszych klientów, czyli dzieci.

Odzież z certyfikatem GOTS

Oferowana przez nas odzież kierowana jest do ściśle określonej grupy odbiorców, czyli kobiet, które lubią bawić się modą, a także zwracają uwagę na skład poszczególnych elementów garderoby. Jako producenci bluzek, kurtek jeansowych czy spodni, dbamy o to, by każdy z produktów był wykonany z najwyższej jakości tekstyliów spełniających wymogi i oznaczonych certyfikatem GOTS. Oprócz legalnej i odpowiedniej formy uprawy bawełny, znaczenie mają również uczciwe praktyki pracy, czyli rodzaj zatrudnienia, bezpieczne pod względem sanitarnym miejsce pracy oraz zakaz zatrudniania osób nieletnich. Certyfikat GOTS wymaga także poszanowania pracowników, którzy w żaden sposób nie powinni być dyskryminowani.

Oznaczenia Oeko-Tex, jak i GOTS naszej odzieży znaczą dla nas więcej, niż przeciętny Klient mógłby sobie wyobrażać. Dzięki nim mamy świadomość, że sprzedawana odzież powstaje w sposób humanitarny i zgodny z obowiązującymi przepisami i prawami. Warto jednak podkreślić, że najczęściej odzież oznaczona certyfikatem GOTS jest nieco droższa niż wyroby z tkanin, które owego oznaczenia nie posiadają. Nasze spódniczki czy kurtki jeansowe powstają najczęściej z bawełny organicznej, a także z recyklingowego jeansu. Dbając o poszerzenie asortymentu, planujemy w kolejnych miesiącach wprowadzić do sprzedaży odzież wykonaną z konopi i bambusa.

Warto zatem stawiać na odzież ze znakiem GOTS, bowiem dokładamy się do pozytywnych zmian w środowisku naturalnym, a także dbamy o poszanowanie praw pracowników, dzięki którym powstają najmodniejsze kolekcje ubrań.